Analizator anten i kabli z wbudowanym miernikiem mocy i kalibratorem automatycznymE7000L SitePROFILER™

E7000L SitePROFILER™
PRODUCENT: Deviser Instruments
TECHNOLOGIE: GSM, LTE, UMTS, Wi-Fi / WLAN, WDM (DWDM, CWDM), NXDN, TETRA
Analizator kabli i anten E7000L zapewnia wszystkie niezbędne funkcje pomiarowe i wydajność, aby dokładnie zdiagnozować i zweryfikować system kablowy i antenowy oraz złącza RF w miejscu instalacji, a także wykonać podstawowe testy linii światłowodowych.

Analizator kabli i anten E7000L zapewnia wszystkie niezbędne funkcje pomiarowe i wydajność, aby dokładnie zdiagnozować i zweryfikować system kablowy i antenowy oraz złącza RF a także wykonać podstawowe testy linii światłowodowych.  Mniejszy i lżejszy od modelu E7000B, E7000L jest idealny do instalacji w miejscach, w których działają bezprzewodowe sieci komórkowe. Wbudowany, duży ekran dotykowy 7” (rozdzielczość 800 x 600) znacząco ułatwia obsługę przyrządu i zwiększa szybkość wykonywania pomiarów. 

Rozwój sieci bezprzewodowych stawia coraz większe wymagania przed specjalistami i wykonawcami, którzy zajmują się instalacją, konserwacją i usuwaniem usterek w sieciach komunikacji bezprzewodowej. Większość problemów związanych z instalacją i działaniem sieci bezprzewodowych często występuje w infrastrukturze stacji bazowej, na którą składa się system kablowy i antenowy oraz związane z nimi złącza RF. Problem pogłębia fakt, że często stacje bazowe znajdują się na terenach wiejskich lub w miejscach trudno dostępnych.

Analizatory kabli i anten serii E7000, zaprojektowane specjalnie dla operatorów, profesjonalistów z branży bezprzewodowej i wykonawców, którzy instalują, konserwują i rozwiązują problemy z sieciami komunikacji bezprzewodowej. Zapewniają one wszystkie niezbędne funkcje pomiarowe i wydajność, aby dokładnie zdiagnozować i zweryfikować system kablowy i antenowy oraz złącza RF, a także wykonać podstawowe testy linii światłowodowej.

Pomiary
- Odbicie - Tłumienie lub VSWR
- Lokalizacja uszkodzeń - DTF/RL lub DTF/VSWR
- Strata kabla
- Faza 1-portowa
- Wykres Smitha

Opcje pomiarowe z oprogramowaniem Deviser mogą być dodane w momencie zakupu lub w późniejszym terminie
w miarę rozwoju potrzeb testowych - bez konieczności zwrotu produktu do Deviser Instruments lub jednego z autoryzowanych centrów serwisowych.
centrów serwisowych.
Te opcje pomiarowe są opisane poniżej.

Miernik dużej mocy RF w linii (opcja DML-015)

Opcja miernika wysokiej mocy RF inline zapewnia pomiary RMS z dokładnością zarówno dla sygnałów CW jak i złożonych sygnałów modulowanych cyfrowo. Obsługuje zakres częstotliwości 50M~6GHz. Opcja DML-015 nie zawiera zewnętrznego czujnika (PN: E7000A-0050) niezbędnego dla miernika mocy RF.

Wewnętrzny miernik mocy RF, 20MHz - 4,4GHz (opcja DML-E7000L-0040)

Opcja wewnętrznego miernika mocy zapewnia standardową dokładność testowania mocy RF bez potrzeby stosowania zewnętrznego sprzętu.

Optyczny miernik mocy (opcja DML-E7000-OPM)

Tryb miernika mocy optycznej zapewnia dokładność i liniowość w szerokim zakresie długości fal. Można go używać do wszystkich pomiarów mocy optycznej, takich jak pomiar strat w światłowodach i ocena wydajności urządzeń optycznych. Nie są potrzebne oddzielne akcesoria do miernika mocy ani dodatkowe narzędzia. Opcja DML-OPM zawiera tryb Visual Fault Indicator (VFL), zapewniający silne źródło światła do lokalizowania uszkodzonych lub źle nałożonych włókien.

Tryb pomiarowy Fiber Inspection (opcja DML-DI-1000)

Kontrola połączeń światłowodowych jest niezbędna do zapewnienia wydajności i długowieczności łączności światłowodowej. Opcja DML-017L umożliwia szybkie i łatwe poświadczenie, że każde połączenie w miejscu instalacji komórki jest zoptymalizowane pod kątem trwałej wydajności. E7000B (E7060B) obsługuje ręczną sondę światłowodową (PN: DI- 1000LP), która jest używana do przechwytywania obrazów wideo z czujnika, analizowania obrazów pod kątem wad i zanieczyszczeń na końcach włókien oraz dostarczania wiarygodnych wyników PASS/FAIL w celu zagwarantowania wydajności połączeń optycznych. Ręczna sonda światłowodowa nie jest dołączona do tej opcji.

Wewnętrzny moduł GPS (opcja DML-E7000L-0030)

Opcja GPS High Precision może być używana do potwierdzania dokładnej lokalizacji (długość, szerokość geograficzna, wysokość) pomiaru, jak również informacji o czasie uniwersalnym (UT). Każdy ślad może zostać ostemplowany informacjami o lokalizacji, aby upewnić się, że pomiary są wykonywane we właściwym miejscu. Opcja DML-990L nie zawiera anteny Deviser GPS (PN: BDA700e).

Tagi: Przenośny Miernik, Pomiary reflektometryczne, Pomiar WFS

Produkty z tej samej kategorii