VIAVI Solutions (d.Aeroflex)

VIAVI Solutions (d.Aeroflex)

Aeroflex Incorporated założona w 1937 jest firmą notowaną na giełdzie (Nasdaq National Market under the symbol "ARXX") skupiającą firmy produkujące podzespoły i przyrządy do zastosowań w telekomunikacji, informatyce i systemach wojskowych.

Swoją silną pozycję budowała od wielu lat poprzez przejęcia wielu znanych producentów aparatury pomiarowej. W jej skład weszły m.in. Marconi Instruments, Racal Instruments, Weinschel, VI Technology, Celerity Systems i Ubinetics. 15 kwietnia 2002 roku w struktury firmy Aeroflex weszła IFR. W roku 2010 Aeroflex przejął firmę Willtek - znanego producenta testerów radiokomunikacyjnych. 

Firma IFR powstała w USA w 1968 roku jako Instruments Flight Research Corporation. Specjalnością firmy była początkowo aparatura i testery lotnicze. Od 1975 roku firma koncentruje się na testerach awioniki oraz aparaturze pomiarowej dla radiokomunikacji. Z chwilą przejęcia w 1998 roku firmy Marconi Instruments IFR stał się wiodącym dostawcą urządzeń do pomiarów i testowania systemów łączności bezprzewodowej. Specjalnością firmy są testery telefonii komórkowej, łączności trunkingowej (w tym TETRA), cyfrowych traktów mikrofalowych oraz wojskowych systemów łączności cyfrowej ze zmienną częstotliwością. IFR dostarcza również pełną gamę testerów dla cywilnych i wojskowych systemów awioniki. Urządzenia IFR są kodyfikowane w NATO i znajdują się na listach preferencyjnych producentów sprzętu lotniczego.

Obecnie firma wchodzi w skład grupy Cobham

Strona producenta:
https://aeroflex.viavisolutions.com/

Pliki do pobrania:

Powiązane technologie: Wi-Fi / WLAN, CDMA2000, UMTS, TETRA, Radary, GSM, P25, LTE, NXDN, DMR, FM, 802.16 / WiMAX, AM

Przykładowe produkty producenta:

Artykuły powiązane