Podręczny analizator kabli i antenE7000B & E7060B Site

E7000B & E7060B Site
PRODUCENT: Deviser Instruments

SitePROFILER E7000B (E7060B) to ręczny analizator kabli i systemów antenowych, który wykonuje pomiary koncentrycznych i optycznych linii RF, co ma na celu konserwację i rozwiązywania problemów z liniami kablowymi i systemami antenowymi w obiektach bezprzewodowych. Różnica między tymi dwoma modelami polega na zakresie częstotliwości pracy.
E7000B - pracuje w zakresie 2 MHz - 4,4 GHz
E7060B - pracuje w zakresie 2 MHz - 6,1 GHz

SitePROFILER E7000B (E7060B) to ręczny analizator kabli i systemów antenowych, który wykonuje pomiary koncentrycznych i optycznych linii RF, co ma na celu konserwację i rozwiązywania problemów z liniami kablowymi i systemami antenowymi w obiektach bezprzewodowych. Różnica między tymi dwoma modelami polega na zakresie częstotliwości pracy.
E7000B - pracuje w zakresie 2 MHz - 4,4 GHz
E7060B - pracuje w zakresie 2 MHz - 6,1 GHz
Podstawowe pomiary RF obejmują:
Return Loss (Straty odbiciowe)
Współczynnik napięcia fali stojącej (VSWR)
Odległość do uszkodzenia (DTF)
Strata kabla
Faza 1-portu
Wykres Smitha
Opcjonalne pomiary linii RF mogą być dodane w momencie zakupu lub w późniejszym czasie w terenie, w miarę rozwoju potrzeb testowych. Opcje produktu obejmują miernik mocy RF, miernik mocy optycznej, tryb inspekcji włókien, wewnętrzny odbiornik GPS i inne. Odbiornik GPS umożliwia urządzeniu zapisywanie współrzędnych lokalizacji, jak również śladów pomiarów.

Jasny, 8,4-calowy kolorowy wyświetlacz zapewnia widoczność nawet w świetle dziennym, a bateria Li-Ion instrumentu
zapewnia ponad 8 godzin pracy na baterii. Rezystancyjny ekran dotykowy i klawiatura umożliwiają użytkownikom poruszanie się po menu za pomocą dotyku oraz wprowadzanie tekstu i danych.
Dotykowy ekran rezystancyjny i klawiatura umożliwiają użytkownikom nawigację po menu za pomocą dotyku oraz bezpośrednie wprowadzanie tekstu i liczb.

Wewnętrzna pamięć flash o pojemności 1GB może pomieścić około 5 000 pomiarów lub 2 000 plików ustawień. Dane pomiarowe i pliki ustawień mogą być również zapisane na nośniku USB lub przesłane do komputera PC za pomocą kabla LAN.

Dołączone oprogramowanie SiteWorkbench zapewnia prosty i łatwy sposób zarządzania, archiwizowania i analizowania bieżących i przeszłych pomiarów, jak również generowania i drukowania raportów. Pozwala również na dostosowanie list standardów kabli, anten i sygnałów.
Dzięki lekkiej, poręcznej konstrukcji, łatwości użycia i bogatej funkcjonalności do testowania zarówno koncentrycznych i światłowodowych linii zasilających RF, jak i systemów antenowych, E7000B i E7060B SitePROFILER stanowią optymalne rozwiązanie do testowania infrastruktury sieci komórkowej.

Opcje pomiarowe z oprogramowaniem Deviser mogą być dodane w momencie zakupu lub w późniejszym terminie
w miarę rozwoju potrzeb testowych - bez konieczności zwrotu produktu do Deviser Instruments lub jednego z autoryzowanych centrów serwisowych.
centrów serwisowych.
Te opcje pomiarowe są opisane poniżej.

Miernik dużej mocy RF w linii (opcja DML-015)

Opcja miernika wysokiej mocy RF inline zapewnia pomiary RMS z dokładnością zarówno dla sygnałów CW jak i złożonych sygnałów modulowanych cyfrowo. Obsługuje zakres częstotliwości 50M~6GHz. Opcja DML-015 nie zawiera zewnętrznego czujnika (PN: E7000A-0050) niezbędnego dla miernika mocy RF.

Wewnętrzny miernik mocy RF, 20MHz - 4,4GHz (opcja DML-E7000L-0040)

Opcja wewnętrznego miernika mocy zapewnia standardową dokładność testowania mocy RF bez potrzeby stosowania zewnętrznego sprzętu.

Optyczny miernik mocy (opcja DML-E7000-OPM)

Tryb miernika mocy optycznej zapewnia dokładność i liniowość w szerokim zakresie długości fal. Można go używać do wszystkich pomiarów mocy optycznej, takich jak pomiar strat w światłowodach i ocena wydajności urządzeń optycznych. Nie są potrzebne oddzielne akcesoria do miernika mocy ani dodatkowe narzędzia. Opcja DML-OPM zawiera tryb Visual Fault Indicator (VFL), zapewniający silne źródło światła do lokalizowania uszkodzonych lub źle nałożonych włókien.

Tryb pomiarowy Fiber Inspection (opcja DML-DI-1000)

Kontrola połączeń światłowodowych jest niezbędna do zapewnienia wydajności i długowieczności łączności światłowodowej. Opcja DML-017L umożliwia szybkie i łatwe poświadczenie, że każde połączenie w miejscu instalacji komórki jest zoptymalizowane pod kątem trwałej wydajności. E7000B (E7060B) obsługuje ręczną sondę światłowodową (PN: DI- 1000LP), która jest używana do przechwytywania obrazów wideo z czujnika, analizowania obrazów pod kątem wad i zanieczyszczeń na końcach włókien oraz dostarczania wiarygodnych wyników PASS/FAIL w celu zagwarantowania wydajności połączeń optycznych. Ręczna sonda światłowodowa nie jest dołączona do tej opcji.

Wewnętrzny moduł GPS (opcja DML-E7000L-0030)

Opcja GPS High Precision może być używana do potwierdzania dokładnej lokalizacji (długość, szerokość geograficzna, wysokość) pomiaru, jak również informacji o czasie uniwersalnym (UT). Każdy ślad może zostać ostemplowany informacjami o lokalizacji, aby upewnić się, że pomiary są wykonywane we właściwym miejscu. Opcja DML-990L nie zawiera anteny Deviser GPS (PN: BDA700e).

Produkty z tej samej kategorii