Zestawy dydaktyczne dla uczelni technicznych

Zakład Elektronicznej Aparatury Pomiarowej MERATRONIK S.A. jest dystrybutorem zestawów dydaktycznych dla uczelni technicznych hiszpańskiej firmy EDIBON International.

Poniżej chcielibyśmy opisać w kilku zdaniach mocne punkty produktów Edibon:

1. Sprzęt jest projektowany i produkowany w Hiszpanii. Na rynku znajduje się kilku producentów z Chin czy Indii, których zestawy dydaktyczne są bardzo słabej jakości, niejednokrotnie nie posiadają certyfikatu CE, tym samym nie zapewniając dostatecznego bezpieczeństwa użytkowania zarówno studentom jak i wykładowcom.

2. Lista uzyskanych przez Edibon certyfikatów jest imponująca. Są to zarówno certyfikaty zarządzania jakością ISO 9001:2008, certyfikaty środowiskowe ISO 14001:2004 i ECO-Management and Audit Scheme i wiele innych.

3. Bezpieczeństwo użytkowania produktów jest dla Edibon priorytetem. Wszystkie elementy blacharskie cięte są laserowo, z gładkimi powierzchniami, eliminującymi ryzyko zadrapań czy okaleczeń studentów.

4. Kolejnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo jest "filozofia" pomiarów. Większość z zestawów jest sterowana komputerowo. Dane z czujników zbierane są za pomocą interfejsów pomiarowych a następnie przetwarzane przy użyciu Karty Akwizycji Danych (National Instruments) . Dzięki temu studenci nie muszą zbliżać się do zestawów.  Możliwość pomiarów automatycznych zapobiega ryzyku obrażeń ciała studentów przy stanowiskach zawierających ruchome części (np. silnik) , z wysoką temperaturą (np. w zestawie z turbiną parową), czy też z substancjami chemicznymi. Oczywiście istnieją również tańsze wersje zestawów, bez sterowania komputerowego.

5. Dzięki przedstawionej powyżej koncepcji akwizycji danych, możliwe stało się stworzenie zestawów o znacznej ilości sensorów i elementów sterujących. W porównaniu do stanowisk bez sterowania komputerowego, rozwiązanie stosowane przez Edibon daje dużo większe możliwości analizy danych pomiarowych i dokładną obserwację zachodzących procesów.

6. Przedstawiciel naszej firmy osobiście wizytował fabrykę Edibon, stąd posiadamy obszerną dokumentację zdjęciową, pozwalającą ocenić jakość produktów i użytych w procesie produkcji materiałów. Dokumentację tą możemy udostępnić na życzenie.

7. Oferta Edibon jest bardzo kompleksowa - ponad 2000 produktów i modułów dla różnych dziedzin nauki. Zachęcam do przejrzenia skróconego katalogu w wersji polskojęzycznej

W galerii umieszczono zdjęcia zestawów dostarczonych przez Meratronik S.A. naszym klientom. Pozwalają one ocenić jakość produktów Edibon.

Opis w języku angielskim: Technical Teaching Equipment

Produkty z tej samej kategorii