Przenośne analizatory widma do 43GHz : Spectrum MasterMS272xC

MS272xC
  • MS2722C : 9 kHz — 9 GHz
  • MS2723C : 9 kHz — 13 GHz
  • MS2724C : 9 kHz — 20 GHz
  • MS2725C : 9 kHz — 32 GHz
  • MS2726C : 9 kHz — 43 GHz

Przenośne analizatory widma Spectrum Master™ dostarczają bezprecedensowych parametrów i możliwości monitorowania widma aż do 43 GHz :

  • MS2722C : 9 kHz — 9 GHz
  • MS2723C : 9 kHz — 13 GHz
  • MS2724C : 9 kHz — 20 GHz
  • MS2725C : 9 kHz — 32 GHz
  • MS2726C : 9 kHz — 43 GHz
Średni poziom szumów od -160dBm @ 1GHz oraz RBW od 1Hz pozwala rodzinie Spectrum Master na pomiar małych sygnałów, nie mierzalnych przez inne przenośne analizatory widma.

Maksymalny dopuszczalny szczytowy poziom mocy na wejściu =+43dBm pozwala tym urządzeniom  działać nawet w najtrudniejszych warunkach.

Dedykowane funkcje pomiarowe (np. natężenie pola, moc kanału, zajętość pasma, moc kanału sąsiedniego, nośna do szumu, demodulacja AM/FM/SSB), jak również wbudowane plany kanałowe ułatwiają jego obsługę.

Następujące opcje są dostępne dla rodziny Spectrum Master:

Opcje GSM/GPRS/EDGE, W-CDMA/HSDPA, i WiMax sprawiają, że modele MS272XC mogą być używane jako analizatory do weryfikacji nadajników  GSM/GPRS/EDGE, W-CDMA/HSDPA, cdmaOne, CDMA2000, CDMA2000 1xEV-DO i WiMax w czasie instalacji, rozbudowy i utrzymania sieci.

Korzystanie z oprogramowania analizującego DVB-T/H umożliwia użytkownikom przeprowadzanie różnych rodzajów pomiarów, takich jak: natężenie pola, odpowiedź  impulsowa, współczynnik błędu modulacja (MER), diagram konstelacji, offset częstotliwości i odpowiedź częstotliwościowa. Unikalna technologia analizy sygnału pozwala użytkownikom na monitorowanie zmienności sygnału potencjalnie powodującej degradację parametrów sygnału (np. interferencja AM i interferencja PM).

MS272XC umożliwia również pomiary BER (opcja 057). Dodatkowo, przyrząd oferuje wyjście ASI, które pozwala użytkownikowi na podłączenie urządzenia zewnętrznego w celu sprawdzenia zweryfikowania jakości obrazu TV. 
Przy użyciu opcji 078 czyli oprogramowania pomiarowego SFN umożliwiającego pomiar natężenia pola, poziomu sygnału i długoterminowej (±1 symbol OFDM) analizy opóźnień propagacyjnych dla wymaganych sygnałów w środowisku SFN.

Komplet oprogramowania do analizy i zarządzania danymi (“Master Software Tools”) jest dostarczany z każdym modelem z serii Spectrum Master, zapewniając użytkownikom proste i łatwe zarządzanie plikami pomiarowymi, jak również możliwość analizy systemu w funkcji czasu. Rodzina Spectrum Master jest wyposażona w kolorowy wyświetlacz 8.4 inch, który jest zoptymalizowany do pracy wewnątrz i na zewnątrz, w każdych warunkach oświetlenia i pogody. Użycie zewnętrznych modułów pamięci Compact Flashzwiększa możliwość zapisu danych i ustawień. Interfejsy Ethernet 10/100 Base-T i USB 2.0 są ułatwiają dostęp do danych pomiarowych, ustawień itp

Wszystkie modele rodziny Spectrum Master™ są solidnie wykonane i bardzo lekkie (< 3.5kg), zasilane z akumulatora (Li-Ion type) a konstrukcja zapewnia użytkownikom przeprowadzanie analizy widma zawsze i wszędzie.

 

Tagi: przyrządy używane

Powiązane wideo:

Produkty z tej samej kategorii