Historia Kalibratorów Transmille

26 stycznia 2022
Kalibrator i multimetr

Największą popularnością cieszyła się seria kalibratorów testerów elektrycznych – 2100, które przez długi czas były jedynym na rynku produktem umożliwiającym kalibrację testerów RCD, pętli zwarcia, ciągłości izolacji, uziemienia czy testerów PAT. Dzięki unikalnym właściwościom kalibrator ten znajduje się w większości Okręgowych Urzędów Miar jak i w szeregu laboratoriów metrologicznych.

Produkty firmy Transmille są ciągle udoskonalane – dotychczasowe kalibratory wielofunkcyjne serii 2006,2041 i 2050 zostają zastąpione serią 3000, a kalibratory testerów elektrycznych 2100 zastępuje seria 3200. Przyrządy serii 3000 generują wszystkie sygnały wyjściowe wymagane do kalibracji multimetrów i oscyloskopów (amplituda, podstawa czasu, szybkie narastanie zbocza i pasmo do 600MHz). Dostępna jest też kalibracja mocy AC/ DC za pomocą napięcia do 1025V i prądu do 30A, dla symulacji mocy do 30,6kW (1,5MW dla cewki 50 zwojowej) ikontrola kąta fazowego do 359,9°. Przyrząd oferuje kalibrację analizatorów harmonicznych i ma pięć ustawionych wstępnie przebiegów oraz umożliwia ładowanie z komputera przebiegów zdefiniowanych przez użytkownika. Możliwy jest też pomiar indukcyjności umożliwiający kalibrację mierników RLC i kalibracja częstościomierzy do 10MHz.Przy użyciu zewnętrznych adapterów kalibracyjnych mogą być kalibrowane również: zasilacze, kalibratory kontroli procesu, elektrometry, testery izolacji, ciśnieniomierze i nadajniki, a nawet klucze dynamometryczne. Kalibratory serii 3000 używają najnowocześniejszych technologii, począwszy od wzorców referencyjnych o stabilizowanych termicznie, a skończywszy na przetwornikach C/A o ułamkowym ppm. Do wytwarzania stabilnych, pozbawionych fluktuacji, szerokopasmowych przebiegów AC stosowana jest technologia bezpośredniej syntezy cyfrowej DDS. Ultra-liniowy wzmacniacz mocy VMOS umożliwia zachowanie ciągłości sygnału wyjściowego do 20A. Energooszczędna konstrukcja, z dwustopniowym chłodzeniem, powoduje zmniejszenie termicznego EMF, przez co uzyskuje się lepszą stabilność krótkoterminową. Inteligentny system ochrony wyjścia typu I-Guard zabezpiecza kalibrator przed błędami obsługi. Wydajność pracy z miernikiem można znacznie poprawić przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania automatyzującego pomiary.

Firma dostarcza program ProCal, uzupełniający system kalibracji serii 3000, a także program ProCal-Track ułatwiającym zarządzanie laboratorium, z dynamicznym śledzeniem zadań, od chwili przyjęcia towarów do ich wysyłki.

Zapraszamy do zapoznania sie z najnowszymi produktami serii 4000

Powiązani producenci: Transmille Ltd.

Produkty powiązane