Instytut Fraunhofera wybrał system Anritsu do wektorowych pomiarów sieci na 145GHz.

10 kwietnia 2014
Instytut Fraunhofera wybrał system Anritsu do wektorowych pomiarów sieci na 145GHz.

08 kwietnia 2014 - firma Anritsu ogłosiła, że Instytut Fraunhofera FHR w Wachtberg wykorzysta pierwszy na świecie, oparty na systemie ME7838A, 145 GHz szerokopasmowy system do badania obwodów na fal milimetrowych, do pomiarów w zakresie rozwoju nowych urządzeń i komponentów o wysokiej częstotliwości.

System jest połączeniem stanu sztuki wektor analizator sieci "VectorStar B" MS4647B i zaawansowanych modułów pomiarowych szerokopasmowy z Anritsu które obejmują zakres częstotliwości od 70 kHz do 145 GHz w jednym cyklu współosiowo po raz pierwszy na świecie, z nowy rodzaj wtyczki 0,8 mm standardowe złącze. System ten jest szczególnie dobrze nadaje się do płytki charakterystyki sondy technologii Silicon-germanu (SiGe), które są używane obecnie w coraz wyższym GHz dla bezprzewodowej komunikacji szerokopasmowej i radar.

Moduły pomiarowe są bardzo małe i lekkie, dlatego szerokopasmowy system ME7838A jest szczególnie przydatny ponieważ może być bezpośrednio podłączony do obiektu badanego bez konieczności użycia dodatkowych kabli koncentrycznych. Czułość pomiaru i dynamika systemu są w ten spoóśb optymalizowane. Moduły te umożliwiają również pomiary wsp, szumów i intermodulacji w zakresie ponad 100 GHz.

Deprtament czujników i radarów na falach milimetrowych (MHS) korzysta z systemu VNA do wykonywania bardzo precyzyjnych pomiarów tranzystorów, mieszaczy i innych nowych elementów SiGe. Wyjątkowo dobra stabilność w czasie i temperaturze gwarantuje powtarzalność wyników pomiarowych szczególnie ważnych dla pomiarów towarzyszących badaniom i rozwojowi (R&D). Nowoczesne funkcje kalibracji i osadzania wirtualnych sieci w ramach pomiarów, gwarantują również wyższy stopień niezawodności, niż dotychczas obserowane rozwiązania sosowane w VNA a dostarczane przez firmy trzecie.

Prof Pohl, kierownik działu FHR, powiedział: "Ten nowy typ 145 GHz szerokopasmowego układu pomiarowego  jest aktualnie najlepszym rozwiązaniem na świecie dla naszych celów, dotyczących pomiarów w zakresie fal milimetrowych". Anritsu jest bardzo dumne, że Instytut Fraunhofera wielokrotnie potwierdził iż rozwiązania Anritsu ustanawiają nowe technologiczne standardy.

 

Więcej na stronach Anritsu:

http://www.anritsu.com/en-GB/Media-Room/News-releases/2014/2014-04-8-NRP004210.aspx

Powiązane technologie: Radary

Powiązani producenci: Anritsu Corporation

Produkty powiązane