Bateryjny tester PIM o mocy wyjściowej 40 W

13 listopada 2013
Pim Master

Opracowany przez Anritsu bateryjny tester PIM Master MW82119A jest pierwszym tego typu urządzeniem przenośnym o mocy wyjściowej 40 W. Jego małe rozmiary i masa ułatwiają przeprowadzanie testów w miejscach trudno dostępnych, np. w instalacjach z głowicami radiowymi RRH i systemach antenowych DAS instalowanych wewnątrz budynków. W porównaniu z konkurencyjnymi testerami, MW82119A cechuje się dwukrotnie mniejszą masą i 4-krotnie mniejszą objętością.

Występuje w 6 wersjach na pasma LTE 700 MHz, 850 MHz, E-GSM 900 MHz, DCS 1800 MHz, PCS 1900 MHz i PCS/AWS 1900/2100 MHz. Wszystkie wykorzystują technologię DTP pozwalającą wykonawcom masztów radiowych, serwisantom i technikom dostawców usług transmisji bezprzewodowej na łatwą identyfikację problemów z powstawaniem pasywnych intermodulacji zarówno na masztach radiowych, jak i poza systemem antenowym.

Realizują pomiary PIM w funkcji czasu, Swept PIM (w funkcji częstotliwości intermodulacji) oraz odległości od PIM (DTP).

Duża moc wyjściowa modelu MW82119A pozwala na identyfikację problemów często pomijanych przez standardowe testery 20-watowe, np. występujących okresowo lub przy dużej mocy sygnału.

Podobnie, jak inne przyrządy ręczne produkcji Anritsu, także MW82119A został zamknięty w trwałej obudowie odpornej na uderzenia i wibracje występujące w trakcie transportu oraz wpływ warunków środowiskowych. Pracę z urządzeniem ułatwiono dzięki możliwości zapisu i odczytu konfiguracji dla testów standaryzowanych oraz sygnalizacji optycznej i akustycznej przekroczenia ustalonych poziomów progowych kryteriów pass/fail. Opcjonalny odbiornik GPS umożliwia rejestrację wyników pomiarów wraz z lokalizacją.

PIM (Passive Intermodulation) jest formą interferencji generowanych przez elementy pasywne toru radiowego, takie jak złącza, filtry czy anteny, uważane zazwyczaj za elementy liniowe. Poddane działaniu dużej mocy sygnału w.cz. elementy te mogą generować składowe widma na częstotliwościach harmonicznych, powodujące np. zwiększenie poziomu podłogi szumowej odbiornika. PIM Master generuje dwa tony testowe CW o zbliżonych częstotliwościach i bada poziom produktów intermodulacji 3, 5 i 7 rzędu. W zależności od typu instalacji umożliwia regulację mocy wyjściowych sygnałów testowych w zakresie od 25 dBm (0,3 W) do 46 dBm (40 W).

Powiązane technologie: UMTS, LTE, DVB-T/H/C/S, CDMA2000, GSM

Powiązani producenci: Anritsu Corporation

Produkty powiązane