Analizatory widma serii MS2720T - prezentacja Elektronik Maj 2013

27 maja 2013
Analizatory widma serii MS2720T - prezentacja Elektronik Maj 2013

Seria nowych przenośnych analizatorów widma o wszechstronnych możliwościach pomiarowych

Firma Anritsu wprowadziła na rynek Spectrum Master MS2720T – najnowszą generację analizatorów widma, wyposażonych w ekran dotykowy, przenośnych, lekkich i zasilanych z baterii litowych. Przyrządy te łączą w sobie wysoką wydajność z dużą szybkością działania.

Urządzenia pracują w bardzo szerokim zakresie częstotliwości od 9 kHz to 43 GHz, przy rozdzielczości filtra RBW i paśmie przenoszenia od 1 Hz do 10 MHz. Dostępne są również analizatory widma na zakres częstotliwości do 9, 13, 20 i 32 GHz.

W stosunku do wielu podobnych urządzeń będących na rynku analizatory widma MS2720T mają wysoką, nawet 100-krotnie większą szybkość przemiatania, oferują wiele trybów wyzwalania, m.in. histerezowe, hold-off i z opóźnieniem, a wbudowany przedwzmacniacz szerokopasmowy rozszerza czułość analizatora o około 17 dB do wartości DANL na poziomie –163 dBm. Parametry urządzenia są tak samo dobre jak w sprzęcie stacjonarnym – zakres dynamiczny powyżej 104 dB dla pasma 1 Hz i częstotliwości 2,4 GHz, szum fazowy –104 dBc/ Hz @ 10 kHz offset przy 1 GHz, a dokładność pomiaru amplitudy ±0,5 dB.

Poza typową pracą analizatora widma MS2720T może pełnić rolę dokładnego miernika mocy, generatora sygnałowego w zakresie do 20 GHz, analizatora zakłóceń, skanera radiowego oraz opcjonalnie analizatora sygnałów w standardach 3GPP, LTE (TDD i FDD), GSM/EDGE, W-CDMA/ HSPA+, TD-SCDMA/HSPA+, 3GPP2, CDMA i EV-DO, IEEE 802.16 i Wi-MAX. Rozdzielone wyjścia analizatora i generatora umożliwiają pomiary charakterystyk częstotliwościowych filtrów, wzmacniaczy i kabli transmisyjnych w zakresie częstotliwości do 20 GHz.

Analizator widma wyposażono w jasny graficzny wyświetlacz z ekranem dotykowym, obsługujący kilka zobrazowań przydatnych w terenie, np. o wysokim kontraście lub nocne, z ustawianymi markerami umożliwiającymi wygodne dokonywanie pomiarów oraz wyświetlanie wyników analiz, np. mapy interferencji. W szybkich pomiarach pomagają także gotowe procedury realizujące typowe zadania pomiarowe wykonywane analizatorem jak szerokość zajmowanego pasma, wyliczenie mocy w kanale głównym i sąsiednim, parametrów modulacji, identyfikacji interferencji, zakłóceń pozapasmowych, tworzenia mapy siły sygnału, pod kątem najlepszych miejsc na umieszczenie anteny.

Dla obróbki i analizy danych pomiarowych producent dostarcza oprogramowanie dla komputera PC Master Software Tools. Umożliwia on wydajną analizę widma, monitorowanie zniekształceń oraz na zdalne sterowanie przyrządem poprzez sieć LAN.

Ciekawą opcją do analizatora widma jest przystawka do szukania źródeł zakłóceń InterferenceHunter MA2700A (na zdjęciu). Ma ona wbudowany odbiornik GPS, kompas elektroniczny i regulowany przedwzmacniacz i jest zasilana z USB. Jej zadaniem jest rozszerzenie możliwości funkcji mapowania zakłóceń poprzez dodanie informacji o kierunku. Zebrane dane mogą być prezentowane w postaci mapy za pomocą oprogramowania easyMap, łącznie z opcją powiększania wybranych obszarów. MA2700A może pracować z dowolną anteną kierunkową wyposażoną w standardowe złącze żeńskie typu N, co umożliwia dobranie najlepszej opcji do panujących warunków. 

Powiązane technologie: LTE, GSM, 802.16 / WiMAX, UMTS, Wi-Fi / WLAN

Powiązani producenci: Anritsu Corporation

Pliki do pobrania:

Produkty powiązane

Powiązane wideo: