Tester telekomunikacyjnych sieci światłowodowych - Network MasterMT9090A

MT9090A
PRODUCENT: Anritsu Corporation
TECHNOLOGIE: WDM (DWDM, CWDM), FTTH

 Dostępne moduły :

 • Optyczny lokalizator uszkodzeń
 • Optyczny analizator kanałowy (analizator widma)
 • Automatyczny tester Ethernet'u
 • Reflektometr optyczny OTDR (µOTDR) 

Uniwersalna platforma do testów sieci światłowodowych. Dostępne moduły :

 • Optyczny lokalizator uszkodzeń
 • Optyczny analizator kanałowy (analizator widma)
 • Automatyczny tester Ethernet / Gigabit Ethernet
 • Reflektometr optyczny OTDR (µOTDR) 

  Menu użytkownika w języku polskim !

Moduł reflektometru optycznego Mikro OTDR 1310/1550/1650nm

Rewolucyjne narzędzie do instalacji i konserwacji nowoczesnych sieci optycznych

Network Master MT9090A/MU909014x/15x Moduł µOTDR, najważniejsze fakty:

- Możliwości tradycyjnych OTDR w lekkiej kieszonkowej obudowie
- Doskonałe osiągi w średniej klasie, gdzie ma to największe znaczenie
- Ułatwiona analiza za pomocą "Fiber Visualizer"
- Pełna automatyka pomiarów upraszcza obsługę i zapewnia właściwe ustawienia pomiarów
- Kompletne rozwiązanie dla FTTx/PON z rozgałęzienami aż do 1x64
- Modele na 1625nm i 1650nm do pomiarów w działających sieciach
- Automatyczna analiza jakości złącza za pomocą kamery/mikroskopu według standardu IEC61300-3-35
- Wbudowany światłowód rozbiegowy do dokładnych pomiarów złącz bez urządzeń zewnętrznych

Pierwszy ręczny OTDR, który nie ustępuję parametrami większym urządzeniom – nowy Moduł µOTDR od Anritsu!

Firma Anritsu, wprowadza na rynek nowy moduł do Network Mastera MT9090A - Mikro OTDR, rewolucyjne narzędzie do instalacji i konserwacji nowoczesnych sieci optycznych.  W połączeniu z modułami OCA i GbE stanowi doskonałe narzędzie pomiarowe dla instalatorów.

Z parametrami, które dorównują tradycyjnym reflektometrom (OTDR) będącym cztery razy większymi i dwa razy droższymi, Network Master MT9090A µOTDR tworzy nową klasę urządzeń pomiarowych. Zapewnia dokładną i kompletną ocenę światłowodów stosowanych w sieciach – dostępowych (Access), miejskich (Metro), FTTx opartych na PON (Passive Optical Network) do 1x64 (liczba rozgałęzień splitera/sieci). Oferuje rozdzielczość na poziomie 5cm dla dokładnego mapowania zdarzeń, strefę martwą (deadzone) mniej niż 1m i dynamikę do 35dB. Ten µOTDR dzięki swoim walorom wyraźnie wykracza poza krótkie sieci dostępowe, gdzie zastosowanie mają już głównie tradycyjne reflektometry. Sieci Metro mogą być testowane krótkimi impulsami i z lepszą rozdzielczością, możliwe jest również testowanie długich odcinków światłowodów nawet do 175km (przy tłumieniu toru 0,2dB/km).

MT9090A µOTDR definiuje „przenośność” w całkiem nowym wymiarze. µOTDR jest najmniejszym i najlżejszym OTDR na rynku dzięki wymiarom 19cmx9.6cmx4.8cm i wadze jedynie 700g. Z takimi rozmiarami MT9090A jest doskonały do pracy w terenie i może być łatwo obsługiwany jedną ręką.

"Jest wiele ręcznych reflektometrów (OTDR) na rynku, które wydają się prezentować dobrą jakość, dopóki nie zostaną użyte i szybko okazuje się, że nie nadają się do pracy z dzisiejszymi sieciami” mówi Stephen Colangelo, Dyrektor Marketingu i Rozwoju w firmie Anritsu. “Network Master MT9090A z modułami MU909014x/15x jest pierwszym kieszonkowym OTDR, który nie ogranicza możliwości pomiarowych. Oferuje niezmiernie dużą rozdzielczość i wysoką dynamikę przy jednoczesnej niezrównanej prostocie obsługi. Network Master µOTDR otwiera nową erę w testowaniu światłowodów!"

- Unikalna możliwość pracy na akumulatorach NiMH, a także na dostępnych w sklepach bateriach alkalicznych

Moduł lokalizacji uszkodzeń MU909011A

jest właściwym rozwiązaniem do wydajnego testowania krótkich włókien. Jest łatwy w obsłudze a jednocześnie prezentuje sobą dużą wartość pomiarową. Próbkowanie co 5cm oraz mniejsza niż 1 metr strefa martwa, zapewniają dokładną i pełną ocenę włókna a cały pomiar wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku pozwalając każdemu na wykonanie bezbłędnych pomiarów. MT9090A reprezentuje nową erę w testowaniu kabli optycznych. Prosta obsługa, wysoka rozdzielczość pomiaru i mały rozmiar sprawa, że MT9090A jest doskonałym produktem do testowania tzw. „ostatniej mili”. Mniejsza niż 1 metr strefa martwa MT9090A sprawia iż jest wspaniałym urządzeniem do pomiaru instalacji biurowych, FTTx oraz instalacji wewnątrzbudynkowych. W celu dalszego uproszczenia pomiarów MU909011A posiada wbudowane 10m włókna, dzięki czemu złącza mogą być weryfikowane bez potrzeby używania dodatkowych włókien rozbiegowych.

Gdy wielu użytkowników dzieli między sobą jedno włókno, utrzymanie FTTx staje się trudne gdy tylko jeden czy dwóch użytkowników jest nieaktywnych. Tradycyjnie długości 1625nm czy 1650nm były używane do testowania włókien aktywnych jednak te długości fal zwykle wymagają drogich sprzęgaczy WDM i filtrów w sieci. Firma Anritsu oferuje unikalne rozwiązanie w postaci modułu lokalizatora uszkodzeń 780nm , który może być używany do rozwiązywania problemów w czasie normalnej pracy sieci FTTx bez drogich filtrów i zakłóceń pracy innych użytkowników. Urządzenie oferuje oczywistą przewagę  nad miernikami mocy PON, które tylko weryfikują obecność sygnału i nadal wymagają użycia dodatkowych reflektometrów do lokalizacji uszkodzeń.
MT9090A to urządzenie, które potrafi to wszystko!

Możliwość perfekcyjny  do oglądania wyników pomiarów OTDR zapewnia wysokiej rozdzielczości, w pełni kolorowy i szeroki (4.3 cala) wyświetlacz, bardzo czytelny, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

MT9090A oferuje dodatkowo moduł optycznego analizatora kanałów (OCA), który jest przeznaczony do prostej i dokładnej oceny sieci CWDM.  Więcej o module MT9090A OCA.

Kluczowe cechy:

 • Unikalne, stworzone do pomiaru krótkich włókien sieci FTTx i wewnątrzbudynkowych,
 • Kompletne narzędzie utrzymania sieci FTTx – weryfikacja poziomu mocy i lokalizacja uszkodzeń za pomocą jednego przyrządu
 • Unikalna długość fali 780nm  do serwisowania sieci PON bez filtrów
 • Wysoka rozdzielczość i krótka strefa martwa zapewniają gruntowną ocenę krótkiego włókna
 • Zintegrowane włókno startowe umożliwia dokładny pomiar złącz
 • Predefiniowane parametry ułatwiają obsługę i zapewniają właściwe ustawienia wystarczy nacisnąć “START”
 • Automatyczne sekwencje pomiarowe z przejrzystą oceną dobry/zły
 • Wzmocniona i szczelna konstrukcja umożliwia poprawną pracę urządzenia w najbardziej wymagających warunkach środowiska przez wiele lat
 • Modułowa platforma zapewnia maksymalny zwrot inwestycji
 • Kompaktowa i lekka konstrukcja to maksymalna mobilność
 • Wysoka rozdzielczość, szeroki, kolorowy wyświetlacz, czytelny w każdych warunkach oświetlenia

Moduł Analizator kanałów optycznych (MU909020A)

Moduł analizatora kanałów optycznych MU909020A (OSA) jest modułowym urządzeniem przeznaczonym do pomiarów i monitorowania mocy oraz długości fali 18 kanałów CWDM. Jest oszczędną alternatywą dla bardziej złożonych analizatorów widma optycznego (OSA) dla powstającego rynku CWDM. Umożliwia szybkie i rzetelne pomiary w każdym środowisku. Ten mały, lekki, odporny i łatwy w użyciu przyrząd jest idealnym i istotnym partnerem każdego inżyniera pracującego w terenie, zajmującego się utrzymaniem i rozwiązywaniem problemów występujących w dostępie do sieci CWDM.


Dzięki szybkiej gotowości do pracy (w porównaniu do OSA) Network Master OSA pozwala na natychmiastowe wykonanie pomiaru charakterystyk sieci CWDM i zbiorczym wyświetleniem kanałów CWDM za pomocą wykresu lub tablicy na dużym ekranie przyrządu. Analizy sieci są uproszczone dzięki zapisanym normom pass/fail zgodnie ze standardem ITU-T G.695. Kilka funkcji pomiaru dryftu pozwala na długoterminową charakterystykę kanałów – jest to kluczowy punkt w sieciach CWDM, gdzie kanały są generowane za pomocą ciepłych laserów.

Kluczowymi cechami MT9090A z MU909020A są:

 • Pomiary mocy i długości fali na 18 kanałach CWDM
 • Monitorowanie wszystkich kanałów pod kątem zmian (prądu)dryft) w poziomie mocy kanału lub długości kanału w czasie.
 • Funkcja tradycyjnego miernika mocy pozwalająca na pomiary dowolnej długości fali w całym zakresie.
 • Pomiar całkowitej mocy.
 • Wskaźnik pass/fail dla porównania w terenie.
 • Niewielkich rozmiarów i lekki tester.
 • Uniwersalne złącze optyczne łatwe w czyszczeniu dla użytkownika.
 • korzystna alternatywa dla bardziej złożonych OSA.
 • Zgodność ze standardami ITU-T G.695 i G.694.2
 • MT9090A oferuje dodatkowe moduły analizatora kabli (OTDR), które są przeznaczone do bezpośredniej i dokładnej oceny sieci FTTx.

Moduł Ethernet / Gigabit Ethernet

Kompaktowy, wyposażony w moduł Gigabit Ethernet i w akumulator, łatwy w użyciu Anritsu Network Master to kompleksowe rozwiązanie do testów sieci Gigabit Ethernet.
Urządzenie umożliwia łatwą weryfikację przepustowości, testy połączeń i weryfikację dostępności usług (Y.1564). Niewielkie rozmiary i waga ułatwiają pracę. Mimo niewielkich rozmiarów, urządzenie wyposażone jest w duży, czytelny, kolorowy wyświetlacz, dzięki czemu użytkownik może łatwo odczytać i zinterpretować informacje z badanych linii. Graficzny interfejs użytkownika ułatwia także konfigurację i obsługę urządzenia.

Cechy:
Wszechstronne, specjalizowane rozwiązanie dla sieci Gigabit Ethernet
Kompleksowe testy sieci Ethernet w trakcie instalacji, konserwacji i rozwiązywania problemów
test ping, traceroute, i diagnostyka połączeń elektrycznych
Dwa porty działają jednocześnie skracając czas pomiaru instalacji wieloportowych, w tym umożliwiają test pass-through i monitorowania in-line
Opcja automatycznego testowania RFC 2544
„Test Automatom” ułatwia obsługę i zapewnienia właściwe ustawienia
„Channel Stat” identyfikuje błędy strumieni, aktywnych użytkowników oraz ataki sieciowe
„Service disruption time” umożliwia testowanie wydajności aplikacji w czasie rzeczywistym, takich jak VoIP i IPTV
Identyfikacja Pass / Fail oraz graficzną interpretacja wyników
Generacja raportów w formacie PDF i CSV
Wysoka rozdzielczość, panoramiczny, kolorowy wyświetlacz, czytelny w pomieszczeniach lub na zewnątrz
Odporna konstrukcja zapewnia długoletnią pracę urządzenia
Modułowa platforma zapewnia maksymalny zwrot z inwestycji
Kompaktowa i lekka konstrukcja zapewnia maksymalną mobilność
Wysoka wydajność za rozsądną cenę

Tagi: Przenośny Miernik, Pomiar Bitowej Stopy Błędów - BER, Pomiary tłumienności optycznej, przyrządy używane
Opis w języku angielskim: MT9090A: Network Master

Produkty z tej samej kategorii