Automatyczny system pomiaru szumu fazowgoPN9000

PN9000
PRODUCENT: Używane z gwarancją
PN9000 to w pełni zintegrowany system o budowie modułowej (VXI)
  • PN9000 to w pełni zintegrowany system o budowie modułowej (VXI)
  • Mnogość różnorodnych konfiguracji w zależności od rodzaju aplikacji., wymaganych źródeł odniesienia, zakresów częstotliwości i wymagań odnośnie analizy sygnałów.
  • Zakres częstotliwości 2MHz - 140 GHz (w zależności od opcji)
  • Zastosowanie modułów takich jak zoptymalizowane miksery RF i mikrofalowe, demodulatory i wzorce niskoszumowe VCXO umożliwia przeprowadzenie pomiarów czystości widmowej dowolnych urządzeń dwuportowych lub źródeł RF i mikrofalowych (syntezerów VCO, DRO, oscylatorów, wzmacniaczy, mieszaczy itp.)

Opis

Dotychczas pomiary szumów fazowych były bardzo czasochłonne i skomplikowane. Zazwyczaj przeprowadzały je wyspecjalizowane laboratoria, w których specjaliści zestawiali szereg dokładnie skalibrowanych przyrządów i korzystali z narzędzi matematyki sofistycznej w celu zapewnienia wymaganej precyzji i dokładności pomiarów.

Dzisiejszym zaawansowanym systemom komunikacyjnym i radarowym stawiane są coraz wyższe wymagania. Aby je spełnić, należy sprawdzić czy parametry tych systemów nie są zdegradowane przez źródła sygnałów o niedostatecznej jakości. Przy weryfikacji źródeł, kluczowym staje się sprawdzenie czystości widmowej takich jak szumu fazowego i zawartości harmonicznych.

PN9000 to w pełni zintegrowany system o budowie modułowej, umożliwiającej uzyskanie różnorodnych konfiguracji w zależności od rodzaju aplikacji., wymaganych źródeł odniesienia, zakresów częstotliwości (2MHz – 40 GHZ) i wymagań odnośnie analizy sygnałów. Zastosowanie modułów takich jak zoptymalizowane miksery RF i mikrofalowe, demodulatory i wzorce niskoszumowe VCXO umożliwia przeprowadzenie pomiarów czystości widmowej dowolnych urządzeń dwuportowych lub źródeł RF i mikrofalowych (syntezerów VCO, DRO, oscylatorów, wzmacniaczy, mieszaczy itp.).

Opis w języku angielskim: PN9000: Phase Noise Measurement System

Produkty z tej samej kategorii